O EMS

*EMS – elektrosymulacja mięśniowa – to innowacyjna technologia, która od lat stosowana jest w fizjoterapii oraz medycynie estetycznej i sporcie. Polega ona na stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego aż dziewięciu grup partii mięśniowych (Klatka piersiowa, Brzuch, Grzbiet – lędźwie, Grzbiet – odcinek piersiowy, Pośladki, Biceps, Triceps, Czworogłowy uda, Dwugłowy uda), przy czym dla każdej z grup można ustawić indywidualne nasilenie impulsów.

*W przeciwieństwie do standardowego treningu, EMS pobudza także mięśnie położone w głębszych warstwach ciała – tzw. mięśnie głębokie „core muscles”, które pełnią bardzo ważną funkcję w naszym organizmie, a które często zaniedbujemy.

*Metoda EMS jest też sporą oszczędnością czasu – sesja treningowa trwa 30 minut, a efektywność takiego treningu jest taka, jak po dobrych 1,5-2 godzinach ciężkich ćwiczeń.

* Podczas wykonywania ćwiczeń mózg wysyła impulsy, które docierając do neuronów wpływają na mięśnie i powodują ich skurcz. Dzięki EMS cały proces można przeprowadzić, zastępując pracę mózgu impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia.

* Każdy Klient otrzymuje strój do ćwiczeń, na który nakłada się kamizelkę, pas biodrowy, elektrody na uda i ramiona (elementy te produkuje niemiecka firma miha bodytec). Urządzenie EMS posiada 20 programów, które zapewniają dobranie odpowiedniego treningu dopasowanego do konkretnych oczekiwań i potrzeb każdej osoby.